خانه » پیشنهاد سردبیر » جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه، کرملین قلب مسکو

ارگ کرملین یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه محسوب می شود که باعث رونق گرفتن تور روسیه از سراسر جهان شده است. هر ساله گرشگران زیادی به شوق دیدن برج کرمیلین و زیبایی های منحصر به فرد آن به روسیه سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری روسیه

قدمت تاریخی، طراحی منحصر به فرد و زیبایی چشم گیر ارگ کرملین باعث شده تا به عنوان قلب مسکو در مرکز شهر خودنمایی کند و میزبان گردشگرانی شود که با تور لحظه آخری روسیه یا تور روسیه برای دیدن این همه زیبایی و شکوه عازم آنجا می شوند.

حتی تماشای عکس های این بنای زیبا و تاریخی هم لذت بخش است و باعث تشویق گردشگران برای سفر به روسیه می شود و نوعی امتیاز بزرگ برای این کشور به حساب می آید.

هر گردشگری دوست دارد از مکان های زیبا همچون کرملین دیدن کند و خاطرات شیرینی را برای خود و خانواده اش رقم بزند. شکوه  و عظمت این بنا را به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت.

با تور لحظه آخری روسیه امکان سفر به این مکان زیبا وجود دارد.

موقعیت جغرافیای کرملین و قدمت آن

کرملین از جنوب به رودخانه مسکو، از شرق به میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندار ختم می شود.

کاخ کرملین

اولین بناهای سنگی کرملین در اواخر دهه ۱۳۲۰ ساخته شد و استادان ایتالیایی طی سال های ۱۴۸۵ تا  ۱۴۹۵به دستور ایوان سوم به منظور نمایش جاه طلبی های سلطنتی به بازسازی کامل آن پرداختند که امروزه شامل چندین کاخ  و کلیسا است.

عکس کرملین

 البته ظاهر این بنا درقدیم متفاوت بود و دیوارهای سفید داشت اما در سال ۱۸۴۹ ظاهر جدید آن  بر روی سنگ سفید قدیمی اش ساخته شد. سازندگان ظاهر جدید آن سعی کردند  تا حد امکان دیوارهای قدیمی را نگه دارند، فقط دور آن را دیوارهای آجری کشیدند و این بنا  را مستحکم تر، بلند تر و زیباتر کردند.  در سال ۱۹۶۱ عمارت جدیدی به کرملین اضافه شد که به آن کاخ کنگره ها می گویند که برای اهداف مختلف از آن استفاده می شود از جمله اجرای نمایش های تئاتری و جشن های عمومی که ظرفیت این کاخ را ۶ هزار نفر ذکر کرده اند.

کاخ کرملین

کرملین در زبان روسی به معنای دژ است و پیشنیه ی تاریخی و سیاسی مهم زیادی دارد.

استفاده سیاسی از کرملین

از همان ابتدا از این مکان برای سکونت افراد سیاسی، پادشاه ها، تزارها و تاجگذاری آن ها استفاده می شد.

کاخ کرملین در روسیه

البته در سال ۱۶۸۲ کرملین شاهد آشوبی بزرگ بود که در این آشوب فقط تزار پیتر سالم ماند و این حادثه باعث شد از کرملین متنفر شود و پایتخت خود را به سن پترزبوگ تغییر دهد.

جاذبه های گردشگری روسیه

پس از این تغییر تا سال ها این مکان متروکه ماند و به دست فراموشی سپرده شد اما دوباره در سال ۱۷۷۳ توسط کاترین کبیر بازسازی شد و آنجا را اقامتگاه خود تعیین کرد.

دولت شوروی سابق هم در سال ۱۹۱۸ به آنجا فرار کرد و کرملین را مسکن خود انتخاب کردند. حتی استالین هم در کاخ کرملین دارای اتاق شخص بود.

امروزه از  این کاخ به عنوان محل اسکان رئیس جمهور روسیه استفاده می شود و کاربرد آن چیزی شبیه کاخ سفید در ایالات متحده آمریکا است.

حتما پیشنهاد میشود اگر برای تور جام جهانی روسیه عازم این کشور شدید از جاذبه های گردشگری روسیه مخصوصاً این بنا دیدن کنید.

برای شناخت بهتر کاخ کرملین میتوانید به دانشنامه آزاد ویکی پدیا مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازات

User Rating: ۵ ( ۱ votes)

درباره‌ی تحریریه

تور پلاس 24 مجله هوشمند مقایسه و انتخاب تورهای مسافرتی

همچنین ببینید

کوش آداسی

کوش آداسی

تور کوش آداسی قبلا درباره شهرهای توریستی ترکیه در مورد شهر کوش آداسی صحبت کردیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *