خانه » تور ها » تور لحظه آخری آذربایجان

تور لحظه آخری آذربایجان

تور آذربایجان تور بسیار زیبایی است که به خاطر همسایگی این کشور با کشور ایران، طرفداران ایرانی زیاد دارد.

تور لحظه آخری جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای زیبا جهان است که به دلیل پوشش گیاهی ، تنوع آب وهوایی، سواحل زیبا و تماشایی و تمدن چند هزار ساله اش بسیار مورد توجه توریست های سراسر جهان قرار می گیرد.

همسایه های جمهوری آذربایجان شامل ایران از سمت جنوب، ارمنستان و ترکیه از سمت غرب، روسیه و گرجستان از سمت شمال است.

کشور آذربایجان در زمان های گذشته جزئی از کشور ایران بود، اما در حال حاضر کشوری مستقل است و حدود ده میلیون جمعیت دارد، دین بیش تر مردم آذربایجان اسلام است که این کشور در ردیف کشورهایی با مذهب تشیع قرار دارد. البته ارامنه نیز در این کشور زندگی می کنند و در منطقه قره باغ آن بیش تر مردم ارامنه هستند.

اگر بخواهیم به موقعیت جغرافیای تور آذربایجان بپردازیم، باید بگوییم این کشور در منطقه اوراسیا و در جنوب قفقاز و در بین آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد و در میان توریست های اروپای و آسیایی طرفدران خاص خودش را دارد.

بر اساس اطلاعات باستان شناسان، سکونت در این منطقه به حدود ۱۲ هزار سال پیش باز می گردد و اتفاقات تاریخی زیادی در این منطقه اتفاق افتاده است و در حال حاضر نیز اگر با تور لحظه آخری آذربایجان به این کشور زیبا سفر کنید، می توانید برخی آثار به جا مانده تاریخی را از نزدیک مشاهده کنید.

 

علاوه بر این ها، در تور آذربایجان می توانید به سراغ تور لحظه آخری باکو و یا تور لحظه آخری لریک بروید و از نزدیک آثار و جاذبه های این دو شهر زیبا و دیدنی آذربایجان را ببینید.

تور لریک به دلیل نزدیکی به مرز ایران و زیبایی و سرسبزی زیادش طرفداران ایرانی زیادی دارد و تور باکو نیز از مهم ترین تورهای آذربایجان محسوب می شود.