خانه » تور ها » تور لحظه آخری آمریکا » تور لحظه آخری مکزیک

تور لحظه آخری مکزیک

تور مکزیک در آمریکا مرکزی قرار دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است‌. اگر قصد سفر با تور لحظه آخری مکزیک را دارید، بهتر است قبل از سفر به این کشور زیبا اطلاعات ضرروری درباره آن کسب کنید. با ما همراه باشید تا بیش تر با تور مکزیک، مکان جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و جاذبه های گردشگری آن آشنا شویم.

 

شرایط جغرافیایی تور لحظه آخری مکزیک

کشور مکزیک با نام ایالات متحد مکزیک در آمریکای شمالی واقع شده است و پایتخت آن مکزیکوسیتی نام دارد و یازدهمین کشور پر جمعیت جهان به حساب می آید. جمعیت کشور مکزیک حدود صد و دوازده میلیون نفر است و به دلیل زیاد بودن جمعیت این کشور، زبان های متفاوت زیادی در این کشور مورد استفاده مردم قرار می گیرد  البته بیش تر از زبان اسپانیایی به عنوان زبان رسمی کشور مکزیک اسم می برند، با این حال حدود ۶۸ زبان رسمی در این کشور وجود دارد که همین امر باعث شده شما در تور مکزیک یک سفر متفاوت تجربه کنید.

همسایه های کشور مکزیک شامل  ایالات متحده آمریکا از سمت شمال و بلز و گواتمالا از جنوب شرقی  است. علاوه بر این ها در شرق مکزیک خلیج مکزیک و در جنوب شرقی آن دریای کارائیب قرار دارد.

از دیگر ویژگی های تور مکزیک می توان به این نکته اشاره کرد که مکزیک  کشور  کوهستانی و مرتفع است و فقط قسمت های کمی از این کشور مسطح می‌باشد. نکته قابل توجه این است که چون ارتفاع کشور مکزیک بیش تر  از ۵۰۰ متر بر آورد شده به همین دلیل درجه حرارت آن در قسمت های مختلف ثابت نیست.

 

نکات قابل توجه درباره مکزیک

اگر با تور مکزیک به این کشور سفر کنید خیلی زود متوجه می شوید که مردم این کشور چاق ترین مردم جهان هستند. همچنین در خیابان های شهرهای مکزیک به خصوص خیابان های مکزیکو سیتی تاکسی های فراوانی مشاهده خواهید کرد. شاید این نکته نیز برای شما جالب توجه باشد که برخلاف تصور عموم، بزرگ ترین اهرام جهان در مصر واقع نشده و در کشور مکزیک است.

آثار و جاذبه های گردشگری  تور مکزیک

اگر قصد سفر با تور لحظه آخری مکزیک را دارید بهتر است با آثار و جاذبه های گردشگری آن بیش تر آشنا شوید. در ادامه به معرفی مهم ترین جاذبه گردشگری و توریستی مکزیک می پردازیم.

لاس پوزاس

از جمله مهم ترین و جذاب ترین مناطق گردشگری جهان، پارک لاس پوزاس است که  در تور مکزیک واقع شده و مثل خرابه‌ ای باستانی به چشم می خورد. سازنده این پارک  ادوارد جیمز انگلیسی است که این پارک را در جنگلی بارانی در مکزیک ساخت. مجسمه های جالبی در این پارک وجود دارند که مثل خرابه های یک عمارت به نظر می رسند. این مکان دیدنی می تواند یک جای مناسب برای عکاسی شما باشد.

چیچن ایتزا

یکی از جاذبه های تاریخی و بسیار مشهور تور مکزیک، چیجن ایتزا است که معماری و ساختار بسیار فوق العاده و چشم گیری دارد و به عنوان یکی عجایب هفت گانه مدرن شناخته شده است. در حقیقت می توان گفت شهرت این بنا باعث جذب گردشگران و توریست های زیادی به کشور مکزیک می شود.

پوئبلا

پوئبلا در داخل دره ای قرار گرفته، یکی از مکان های دیدنی تور لحظه آخری مکزیک است و در غرب شهر مکزیکوسیتی واقع شده است. از مهم ترین علت های  شهرت پوئبلا می توان به تاریخ، غذا و مناظر زیبایش اشاره کرد. غذاهای سنتی بسیار لذیذی در این منطقه وجود دارد که بسیاری از توریست عاشق طعم این غذاها می شوند و غذاهای این منطقه شهرت جهانی دارد.