خانه » تور ها » تور لحظه آخری اروپا » تور لحظه آخری اکراین

تور لحظه آخری اکراین

تور اکراین یکی از تورهای اروپایی است که بسیار مورد علاقه گردشگران به ویژه گردشگران و توریست های جوان قرار می گیرد.

از جمله مزیت های تور لحظه آخری اکراین می توان به زیبایی این کشور، سواحل دیدنی، آثار و جاذبه های جذاب و تماشایی اش اشاره کرد که هر ساله باعث جذب توریست ها و مسافران زیادی می شود.


معرفی کشور اکراین

کشور اوکراین یکی از کشورهای نسبتا جدید اروپا است که پس از فروپاشی شوروی سابق در اواخر قرن بیستم اعلام استقلال کرد و تشکیل شد. البته نکته قابل توجه درباره این منطقه این است که اکراین تا پیش از به وجود آمدن شوروی سابق کشوری مستقل بود اما پس از آن تحت مالکیت شوروی قرار گرفت و پس از فروپاشی شوروی نیز دوباره کشوری مستقل شد. کشور اوکراین با برخی کشورها دارای مرز آبی و با برخی دیگر دارای مرز زمینی است. از جمله این کشورها می توان به روسیه، مجارستان، رومانی و مولداوی اشاره کرد که با اکراین مرز زمینی دارند ، بلغارستان، گرجستان، ترکیه و روسیه نیز دارای مرز آبی با کشور دیدنی اکراین هستند. همچنین پایتخت این کشور شهر کیف می باشد و جمعیت کل آن چیزی در حدود ۴۶ میلیون نفر اعلام شده است.

کشور اکراین دارای مساحت در حدود ششصد و سه هزار و پانصد و پنجاه کیلومتر مربع است و در قاره اروپا در ردیف دوم بزرگ ترین کشور بعد از کشور پهناور روسیه قرار دارد. این کشور پهناور بیست و چهار استان زیبا تشکیل شده که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند و آب و هوای متنوعی دارند.

آب و هوای تور اکراین

اگر قصد سفر با تور لحظه آخری اکراین را دارید، آشنایی با وضعیت آب و هوای این کشور می تواند در انتخاب لباس ها و وسایل سفرتان به شما کمک کند. اکراین به دلیل مساحت زیادی که دارد، بدون شک دارای چند نوع آب و هوا است اما آب و هوای غالب این کشور معتدل قاره ای می باشد البته در صورتی که قصد داشته باشید سمت منطقه دیدنی و تماشایی کریمه بروید، آب و هوایی مدیترانه ای احساس خواهید کرد. میزان بارش ها نیز در این کشور متفات است. در سمت شمال و غرب میزان بارندگی زیاد بوده و در سمت شرق و جنوب شرفی باران کمی را تجربه خواهید کرد.

 

اطلاعات ضروری سفر با تور لحظه آخری اکراین

کشور اکراین حدود یک و نیم ساعت با تهران اختلاف زمان دارد و از ساعت ما عقب تر است. زبان رسمی مردم این کشور اکراینی بوده و واحد پول شان نیز گریونا است.  تور اکراین از جمله تورهای کم هزینه است که اخیرا نیز به دلیل درگیری ها و جدال هایی که این کشور با روسیه داشته ارز اکراین کم ارزش تر شده و سفر به این کشور نیز به صرفه تر است. شما می توانید با هزینه کم تر نسبت به دیگر تورهای اروپایی در این کشور هتل مجلل یا سوییت اجاره کنید.همچنین هزینه غذا نیز در این کشور بسیار کم تر از تصور ما نسبت به هزینه تغذیه در کشورهای اروپایی است. به عبارت دیگر، در کشور اکراین همه هزینه های شما چه در زمینه اقامتی و خوراک و چه در زمینه حمل و نقل بسیار کم تر از تورهای دیگر اروپا و حتی جهان است.

 

معرفی مناطق گردشگری لحظه آخری تور اکراین

تور اکراین دارای جاذبه و مناطق گردشگری و تفریحی فراوانی است و از آن جایی که هزینه سفر به این کشور و گردش در آن پایین است، شما می توانید به بیش تر آثار و جاذبه های اکراین سر زده و لحظات فراموش نشدی برای خود رقم بزنید. مهم ترین شهر کشور اکراین پایتخت این کشور، کیف است که در دل خود جاذبه های زیادی نهفته است. در ادامه به معرفی چند مورد مهم از این جاذبه ها می پردازیم.

کلیسای سنت سوفیا

این کلیسای زیبا و دیدنی قدیمی ترین کلیسای شهر کیف است که پادشاه یاروسلاو رهبر قدرتمند کیف، دستور ساخت آن را داده است. این کلیسای زیبا که دارای سیزده گنبد طلایی است بسیار مورد توجه گردشگران و توریست های سراسر جهان قرار می گیرد.

میدان استقلال

میدان استقلال را می توان یکی از اصلی ترین و مهم ترین میدان های اکراین و کیف نام برد که رویدادهای بسیاری در آن رخ داده است و بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

 

صومعه کیف پچرسکی

این بنا یک مجموعه بی نظیر و تماشایی است که در سواحل نیپر قرار دارد و دارای معماری بسیار جذابی است. ویژگی های منحصر به فرد و معماری های خاص این مجموعه عامل مهمی در جذب توریست می باشد.

 

موزه بولگاکوف، موزه ملی چرنوبیل، موزه ایالتی هوانوردی، موزه ملی تاریخ جنگ وطن پرستانه ۱۹۴۵-۱۹۴۱ و صومعه سنت میکائیل با گنبدهای طلایی از دیگر آثار و جاذبه های گردشگری و توریستی مهم اکراین هستند. البته به غیر از این موارد آثار و جاذبه های گردشگری دیگری نیز در تور اکراین وجود دارد که می تواند باعث ثبت خاطرات به یاد ماندنی برای شما شود.