خانه » تور ها » تور لحظه آخری اروپا » تور لحظه آخری ایتالیا

تور لحظه آخری ایتالیا

تور ایتالیا را می توان در میان پر طرفدارترین و بهترین تورهای جهان قرار داد. این تور زیبا و دیدنی به دلیل ویژگی های منحصر به فردش، از جمله تورهای مورد علاقه توریست های سر تا سر جهان به حساب می آید. از جمله مهم ترین عواملی که باعث جذب گردشگران فراوان به ایتالیا می شود، می توان به تاریخ بسیار غنی و کهن این کشور اشاره کرد که براساس آمار یونسکو، شاید بیش تر از نصف میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا قرار دارد و این آمار در نوع خود بسیار قابل توجه است. آثار و جاذبه های تاریخی باقیمانده از ملت های گذشته، فرهنگ غنی و هنرهای بسیار بدیع موجود در این کشور و طبیعت بسیار زیبا و چشم نواز ایتالیا باعث شده تا هر گردشگر و توریستی مایل باشد به این کشور سفر کند و تور لحظه آخری ایتالیا تبدیل به یکی از مهم ترین و محبوب ترین تورهای جهان شود.

آشنایی با تور لحظه آخری ایتالیا

کشور زیبا و توسعه یافته ایتالیا شکلی شبیه چکمه دارد و از دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه و شبه جزیره ایتالیا تشکیل می شود. اگر بخواهیم به موقعیت جغرافیایی این کشور اشاره کنیم، کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. مساحت این کشور اروپایی و مدرن حدودا سیصد و یک هزار کیلومتر مربع می باشد که بیش تر قسمت های آن شامل خشکی می شود اما قسمت هایی نیز از آب تشکیل شده است. همسایگان ایتالیا شامل اتریش، فرانسه، سان مارینو، واتیکان، سوئیس و اسلوونی می شود. علاوه بر این ها، نکته قابل توجهی که درباره ایتالیا وجود دارد این است که واتیکان و سان مارینو دو کشور بسیار کوچک و مستقل هستند که در داخل خاک ایتالیا قرار دارند.
پایتخت کشور ایتالیا شهر زیبا رم است و جمعیت کل این کشور نیز در حدود شصت میلیون نفر می باشد که در میان کشورهای اروپایی پنجمین کشور پر جمعیت جهان به حساب می آید.

آشنایی با جاذبه های گردشگری ایتالیا

خیلی ها آرزو دارند با تور لحظه آخری ایتالیا به این کشور زیبا سفر کنند و جاذبه های تاریخی، هنری و فرهنگی و گردشگری زیبا و تماشایی این کشور را از نزدیک ببینند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که تور ایتالیا را به عنوان مقصد گردشگری خود اتخاب کردید بهتر است بیش تر با این تور آشنا شوید.

کشور ایتالیا چند شهر مهم و تماشایی دارد که هر کدام از این شهرها دارای آثار و جاذبه های فراوانی هستند و گردشگران زیادی را جذب خود می کنند. رم پایتخت کشور ایتالیا یکی از مهم ترین شهرهای جهان است که در میان تورهای محبوب دنیا قرار دارد و گردشگران و توریست های زیادی به دلیل باستانی بودن این شهر، تور رم را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. از جمله دیدنی های بی شمار این شهر تاریخی و تماشایی می توان به کلوسئوم ، میدان امانوئل دوم (پایه گذار ایتالیای جدید).،کلیسای سن کلمنته، پلکان مقدس، واتیکان، کلیسای کوچک سیسین ، میدان سن پیترو و موزه واتیکان ، پانتئون، پله‌های اسپانیایی، میدان اسپانیا، فواره تروی، کلیسای ماریای مقدس در اراکوئلی، میدان ناوونا و آبشار چهار رودخانه، فروم رومی، قصر سنت آنجلو، میدان ونیزی، موزه کاپیتولینه، گالری برگز، پالاتینه و موزه پالاتینو.، بازیلیکای کوسما و دامیانوی مقدس و بازارهای ترایانو اشاره کرد.

علاوه بر شهر رم، تور ایتالیا دارای مناطق و جاذبه های گردشگری دیگری نیز است. شهر ونیز یکی از مشهورترین شهرهای جهان است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردش، توریست های زیادی به آن علاقه دارد و سالانه مقصد میلیون ها گردشگر است. در شهر ونیز خشکی ها توسط کانال ها از هم جدا شدند و این شار به صورت جزیره های کوچک است و برای تردد در آن باید از قایق استفاده کرد. گاهی آب به دلیل شرایط اب و هوایی بالا می آید و این امر برای مردم ونیز عادی است. همه این عوامل دست به دست هم داده تا این شهر لقب منحصر به فردترین شهر جهان را به خود اختصاص دهد. از جمله دیدنی های ونیز می توان به میدان سنت مارک، پل افسوس ها، گراند کانال، کلیسای سنت مارک، کاخ دوج ها، پل ریالتو، گوندولا، برج کلیسا سنت مارک، مکتب بزرگ سنت مارکو،موزه تاریخ نیروی دریایی، ساحل لیدو، سانتا ماریا و خانه طلایی اشاره کرد.