خانه » تور ها » تور لحظه آخری اروپا » تور لحظه آخری جمهوری چک

تور لحظه آخری جمهوری چک

تور جمهوری چک را می توان در ردیف دیدنی ترین تورهای اروپا قرار داد.

جمهوری چک، کشوری زیبا و کوچک در اروپای مرکزی است که  تاریخ تشکیل آن به سال ۱۹۹۳ بر می گردد. با وجود این که این کشور مساحت کم تری نسبت به بیش تر کشورهای  اروپایی دارد، اما به دلیل جاذبه های گردشگری زیادی که در دل خود جای داده، هر ساله توریست ها و گردشگران زیادی را با تور لحظه آخری جمهوری چک جذب خود می کند.

 

آشنایی با جمهوری چک

کشور چک از جمله زیباترین کشورهای اروپایی است که در قسمت مرکزی این قاره قرار دارد و یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می آید. تا یک قرن پیش این کشور جز مجارستان بود، بعدها تبدیل به چکسلواکی شد و در دهه آخر قرن بیستم استقلال خود را به عنوان کشور چک به دست آورد. کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایگان جمهوری چک هستند و این  کشور از سمت شمال با لهستان، از سمت شمال غربی و غرب با آلمان، از سمت شرق با اسلواکی و از جنوب با اتریش همسایه است. پایتخت کشور چک شهر تاریخی پراگ است  که از در ردیف زیباترین شهرهای ارواپایی قرار دارد و علاوه بر این که  پایتخت چک به حساب می آید دارای آثار و جاذبه های گردشگری، تاریخی زیادی است. در حقیقت بیش تر مسافران تور لحظه آخری جمهوری چک، شهر پراگ را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

ویژگی های تور چک

کشور چک به دلیل طبیعت سرسبز و زیبایی که دارد، با نام عروس اروپا خطاب می شود. این کشور با وجود مساحت کم، دارای منابع طبیعی و فرهنگی منحصر به فردی است. رشته کوه های زیادی چک را در بر گرفتند و مرزهای این کشور را تشکیل داده اند.  برای بسیاری از توریست ها و گردشگران شگفت انگیز است که منطقه کوچکی مثل چک دارای این حجم جاذبه گردشگری و تفریحی باشد. همین امر باعث شده تا توریست های زیادی از نقاط مختلف اروپا یا قاره های دیگر، تور چک را انتخاب کرده و این تور را تبدیل به یکی از تورهای پر طرفدار دنیا کنند.

جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری چک

معروف ترین نقطه گردشگری کشور چک پایتخت این کشور، شهر پراگ است. بیش تر جاذبه های گردشگری تور چک در این شهر متمرکز شده است. شهر پراگ به دلیل منعکس شدن نقش گنبدهای طلایی کلیساهایش بر روی رودخانه‌ی ولتاوا تبدیل به یکی از تماشایی ترین و زیباترین شهرهای اروپا و جهان شده است. شهر زیبای پراگ از ده منطقه تشکیل می شود که منطقه یک آن قدیمی ترین ناحیه شهر به حساب می آید و به آن شهر قدیم می گویند. بیش تر جاذبه های گردشگری و توریستی تور پراگ در این قسمت از شهر قرار دارد.