خانه » تور ها » تور لحظه آخری اروپا » تور لحظه آخری صربستان

تور لحظه آخری صربستان

یکی از تورهای تماشایی و دیدنی اروپا که کم تر برای توریست ها و مسافران ایرانی شناخته شده است،تور لحظه آخری صربستان می باشد. این تور زیبا که در قاره اروپا قرار دارد، هر ساله مورد توجه گردشگران و توریست های زیادی از سر تا سر دنیا قرار می گیرد. کشور صربستان با وجود این که مساحت زیادی ندارد اما دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، در ادامه بیش تر با این تور قاره سبز آشنا خواهیم شد.

موقعیت جغرافیایی کشور صربستان

کشور صربستان که به طور رسمی به آن جمهوری صربستان می گویند، در جنوب شرقی قاره اروپا قرار گرفته است. از جمله مهم ترین ویژگی این کشورمی توان به این موضوع اشاره کرد که صربستان در خشکی قرار دارد و با هیچ اقیانوس و دریایی در ارتباط نیست. کشور صربستان با کشورهای مجارستان، رومانی، بلغارستان، مقدونیه، مونته نگرو، کرواسی و یوسنی هرزگوین همسایه است. به عبارت دیگر، صربستان از سمت شمال به مجارستان، از شرق به رومانی و بلغارستان، از جنوب به جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو و از غرب نیز به کشورهای کرواسی و بوسنی هرزگوین محدود می شود.

علاوه بر این ها، صربستان از نظر جغرافیایی دارای موقعیت بسیار مهمی است و در یکی از راه‌های بین‌المللی اصلی قرار دارد و مرکز و غرب اروپا از این راه به کشورهای یونان، ترکیه، قاره آسیا، آفریقا و منطقه خاورمیانه متصل می شود.

آشنایی بیش تر با کشور صربستان

صربستان کشور زیبایی است که پایتخت آن بلگراد نام دارد و جمعیتی در حدود دومیلیون نفر دارد. به همین دلیل این شهر را می توان در ردیف شهرهای پر جمعیت جنوب اروپا قرار داد. جمعیت کل کشور صربستان نیز چیزی در حدود هفت میلیون نفر است و مساحتی بالغ بر هفتاد و هفت هزار کیلومتر مربع دارد. صربستان علاوه بر پایتخت زیبایش، شهرهای تماشایی دیگری نیز دارد که به دلیل وجود مناظر طبیعی بسیار دیدنی مثل جنگل های وسیع، دریاچه های کوهستانی، تپه های سر سبز و تماشایی و چشمه های آب گرم متعدد باعث جذب گردشگر به تور لحظه آخری صربستان می شوند.

 

آثار و جاذبه های گردشگری تور صربستان
اگر با تور لحظه آخری صربستان به این کشور زیبا و دیدنی سفر کردید، می توانید از جاذبه های گردشگری فراوان آن دیدن کنید. در ادامه به معرفی چند نمونه می پردازیم.

کلیسای سنت ساوا
یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری صربستان، کلیسای سنت ساوا است که معماری خاصی دارد و  از زیباترین مکان های صربستان  به حساب می آید. این کلیسا مساحت زیادی دارد و از جمله کلیساهای بزرگ است. دلیل اهمیت  کلیسا سنت ساوا را می توان در تاریخ جستجو کرد، این کلیسا شامل بخش مهمی از تاریخ صربستان است و آن را سمبلی برای سپاسگزاری از بزرگان صربستان می شناسند.

دژ نظامی بلگراد

یکی از زیبا ترین و چشم گیرترین مناطق صربستان، دژ نظامی بلگراد است که دارای برج‌ های سر به فلک کشیده و زیبا می باشد. در مجموعه این دژ نظامی علاوه بر برج ‌های بلند و زیبا،  یک موزه، یک کلیسا،  و چند پارک معروف نیز به چشم می خورد.

مجسمه ویکتور کالمگدان
اگر قصد سفر به کشور صربستان را دارید، حتما سراغ مجسمه ویکتور کالمگدان بروید. ساخت  این مجسمه‌ زیبا و تماشایی به جنگ جهانی اول بر می گردد که به منظور بزرگداشت پیروزی صربستان در مقابل امپراتوری عثمانی و  اتریش در طول جنگ‌ های بالکان ساخته شده است. این مجسمه که حدود ۱۴۴ متر ارتفاع دارد از جمله معروف ترین یادمان های شهری به شمار می آید.