خانه » تور ها » تور لحظه آخری اروپا » تور لحظه آخری مجارستان

تور لحظه آخری مجارستان

تور مجارستان یکی از تورهایی اروپایی است که به دلیل ویژگی های خاصی و منحصر به فردی که دارد، مورد توجه توریست ها و گردشگران سراسر جهان قرار گرفته است.  توریست های زیادی ترجیح می دهند برای گذراندن اوقات فراغت خود یا دلایل دیگر تور لحظه آخری مجارستان را انتخاب کنند و به این کشور اروپایی سفری داشته باشند. در ادامه به معرفی موقعیت جغرافیایی، آب و هوایی، و گردشگری تور مجارستان می پردازیم تا اگر شما قصد سفر به این کشور را دارید قبل از سفر اطلاعاتی درباره تور لحظه آخری مجارستان به دست بیاورید.

موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان

کشور زیبا و تماشایی مجارستان در اروپای مرکزی قرار گرفته است و از آن با عنوان عروس کشورهای اروپایی یاد می کنند. بوداپست پایتخت مجارستان نام دارد و از جمله شهرهای مهم و دیدنی اروپا به شمار می آید که بیش تر قسمت های این شهر به عنوان میراث فرهنگی ثبت شده است و همین عامل باعث می شود توریست ها و مسافران زیادی برای دیدن آثار و جاذبه های بوداپست جذب تور لحظه آخری مجارستان یا تور بوداپست شوند.   البته مجارستان علاوه بر شهر بوداپست، شهرهای مهم دیگری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به گیور و پچ اشاره کرد. از  شهر پچ  به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا یاد می کنند.  همچنین این شهر مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف جهان است.
مساحت کشور مجارستان تقریبا در حدود نود و سه هزار کیلومتر مربع است و طبق آمار تقریبا ده میلیون نفر جمعیت دارد.

کشور مجارستان با کشورهای اسلواکی، اتریش، رومانی و اکراین و اسلوونی همسایه است و در شمال این کشور،  اسلواکی، در شرق آن رومانی، در شمال‌ شرقی آن اوکراین، در جنوب آن صربستان ، کرواسی و اسلوونی قرار دارند و در غرب این کشور نیز اتریش واقع شده است.

آب و هوای کشور مجارستان

از نظر شرایط آب و هوایی، کشور مجارستان در بیش تر مناطق دارای آب و هوایی معتدلاست که تابستان هایی نسبتا گرم و مرطوب دارد و زمستان های آن نیز سرد می باشد.