خانه » تور ها » تور لحظه آخری اروپا » تور لحظه آخری پرتقال

تور لحظه آخری پرتقال

تور پرتغال در قاره اروپا قرار دارد و یکی از زیباترین تورهای این قاره محسوب می شود. هر ساله مسافران و توریست های فراوانی تصمیم میگیرند سری به کشور توسعه یافته و زیبای پرتغال بزنند و تور لحظه آخری پرتغال را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. تور پرتغال می تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد. از آن جایی که آگاهی قبل از سفر به ما کمک می کند تا سفری رویایی داشته باشیم پس بهتر است اطلاعاتی درباره  تور پرتغال کسب کنیم. در ادامه با این تور بیش تر آشنا می شویم.

اطلاعاتی درباره تور لحظه آخری پرتغال

در جنوب غربی اروپا کشوری قرار گرفته که به آن جمهوری پرتغال می گویند. کشور زیبا و تماشایی پرتغال در کنار اقیانوس اطلس، در غرب کشور اسپانیا در شبه جزیرهٔ ایبری واقع شده است.  کشور پرتغال را  به هفت ناحیه و دو منطقه خودمختار می توان تقسیم کرد.
کشور پیشرفته پرتغال با جمعیتی  در حدود یازده میلیون نفر یکی از کشورهایی است که طبق آمار جهانی مکان مناسبی برای زندگی می باشد و شرایط داشتن یک زندگی ایده آل را دارد. پایتخت این کشور لیسبون نام دارد و هر ساله از سر تا سر جهان مسافران و توریست های زیادی را با تور لحظه آخری پرتغال به خود جذب می کند.


یکی از نکات قابل توجه درباره این کشور، وجود جزایر زیبا متعلق به این‌کشور در اقیانوس اطلس می باشد. همچنین این کشور دارای تاریخی بسیار غنی است که حکایت از وجود این سرزمین از زمان های دور دارد. طبق اطلاعات تاریخی زمان به وجود آمدن این سرزمین به دوران پیش از تاریخ باز می گردد.
همچنین، در قرن ۱۵ میلادی  کشور پرتغال امپراتوری جهانی به وجود آورده بود که شامل  بخش‌ هایی از قاره های آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی می شد.

شرایط اقلیمی کشور پرتغال

در بیش تر مناطق آب و هوای  کشور پرتغال تحت تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار گرفته است. البته دما درقسمت های شمالی و جنوبی آن با هم متفاوت است و طبق آمار هواشناسی میانگین دمای هوای سالانه آن در قسمت شمالی حدود ۱۳ درجه و در قسمت جنوبی ۱۸ درجه سانتی گراد است.
به عبارت دیگر شمال پرتغال دارای اقلیمی کوهستانی می باشد و  مرکز و جنوب این کشور نیز تحت تاثیر دشت های پر تپه است. همچنین کشور پرتغال چهار رود مهم دارد که این رودها از سمت شرق و شمال شرق وارد پرتغال می شوند و از کشور اسپانیا سرچشمه می گیرند.

 

جاذبه های گردشگری تور پرتغال

اگر قصد انتخاب تور لحظه آخری پرتغال را دارید، بهتر است اطلاعاتی درباره آثار و جاذبه های گردشگری این تور کسب کنید. در ادامه به معرفی مهم ترین آثار و جاذبه های این تور می پردازیم.

کاپلا دوس اوسوس

یکی از جاذبه های خاص گردشگری تور پرتغال، کاپلا دوس اوسوس است که توریست های زیادی علاقه دارند این مکان شگفت انگیز را از نزدیک ببینند. در این کلیسا می توانید در فضاهای مختلف آن اسکلت و جمجمه مردگان را از نزدیک ببینبد. این کلیسا به وسیله استخوان بیش از پنج هزار انسان در قرن شانزدهم به وجود آمده است و فضای بسیار عجیبی دارد.  اگر دوست دارید یک تجربه فراموش نشدنی داشته باشید، حتما به سراغ این مکان بروید.

صومعه آلکوباکا
صومعه آلکوباکا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری پرتغال است که این  کاتولیک رومی در شهر آلکوباکا در مرکز پرتغال وقرار دارد. این مکان اهمیت تاریخی زیادی دارد .

قلعه سائو خورخه
در تور لیبسون پرتغال می توانید سراغ قلعه سائو خورخه بروید و این جاذبه‌ توریستی زیبا را از نزدیک ببینید. این قلعه تاریخی در طول تاریخ هزاران بار تخریب شده و در حال حاضر توریست ها می توانند از نزدیک دیوارها و هجده برج این مکان را ببینند.