خانه » تور ها » تور لحظه آخری ترکیه » تور لحظه آخری آنکارا

تور لحظه آخری آنکارا

تور آنکارا یکی دیگر از تورهای دیدنی کشور ترکیه است.

شهر  آنکارا پایتخت ترکیه به حساب می آید و با وجود این که قطب سیاسی و اداری این کشور است اما به دلیل این که جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی در دل خود جای داده، مقصد توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود و سالانه مسافران زیادی از داخل کشور ترکیه و یا از سر تا سر جهان از میان تورهای ترکیه، تور آنکارا را انتخاب می کنند و به این شهر زیبا سفر می کنند.

شهر آنکارا را می توان بعد از استانبول دومین شهر بزرگ ترکیه شمرد. این شهر زیبا که نام قدیمی آن آنقره است، در مرکز کشور ترکیه قرار گرفته است و بسیار پر جمعیت است.

آنکارا علاوه بر این که پایتخت کشور ترکیه است و از لحاظ سیاسی اهمیت زیادی دارد، از جنبه های دیگر نیز نقش مهمی در کشور ترکیه ایفا می کند، از جمله آن ها می توان به جنبه صنعتی و تجاری این شهر اشاره کرد. همچنین  آنکارا قطب حمل و نقل ترکیه نیز هست و شاهراه ارتباطی این کشور به حساب می آید که امکان دسترسی مسافران تور ترکیه را  به سایر مناطق مهم ترکیه ایجاد می کند.

تور لحظه آخری آنکارا  را می توان یکی از قدیمی ترین تورهای ترکیه به حساب آورد. آنکارا قدمتی تاریخی دارد. در این شهر  از دوران امپراتوری هیتی، فریگاری، هلنیستی، رومی، بیزانس و عثمانی بناها و آثار تاریخی و باستانی زیادی به جای مانده است که متاسفانه تعدادی از آن ها در طول تاریخ و به دلیل جنگ و عوامل دیگر از بین رفته اند اما با این حال این شهر هنوز هم قدمت تاریخی دارد.

بیشتر مسافران و توریست هایی که با تور لحظه آخری ترکیه به این شهر تاریخی و پر اهمیت سفر می کنند بیش تر با اهداف  کاری و تجاری به این شهر سفر می کنند و مسافران و گردشگران کم تری به این شهر با هدف گردشگری سفر می کنند اما این شهر زیبایی های خاص خودش را دارد و می تواند انتخاب خوبی برای توریست ها و گردشگران خارجی و داخلی باشد که با انتخاب تور لحظه آخری آنکارا از میان تورهای ترکیه به این شهر زیبا و تاریخی سفر کنند و خاطرات خوبی از این شهر ثبت کنند.

علت این که بیش تر مسافران با هدف تجاری و سیاسی این شهر را انتخاب می کنند این است که بیش تر کارخانه ها و شرکت های مهم،  وزارتخانه ها، سازمان ها و  ادارات دولتی و خصوصی در این شهر جمع شده اند. اما با این وجود، به دلیل مناطق گردشگری و جاذبه های زیبا این شهر، شما می توانید تور لحظه آخری آنکارا را به عنوان تور گردشگری خود انتخاب کنید و از جاذبه های بی شمار آن لذت ببرید. طبق تجربه ثابت شده بهترین فصل برای سفر به این شهر دیدنی و تاریخی فصل بهار است. زیرا  آنکارا آب و هوای قاره ای دارد و  زمستان هایش  سرد و پربرف است و تابستان های آن  گرم و خشک می باشد. البته نکته قابل توجه این است که تابستان آنکارا نسبت به  سایر شهرهای ساحلی ترکیه بهتر است و حتی گاهی اوقات شب های تابستانی آن خنک می شود.

اگر بخواهیم به صورت اجمالی به چند جاذبه گردشگری تور لحظه آخری آنکارا اشاره ای داشته باشیم، می توانیم از مقبره آتاتورک، معبد آگستوتس و روم، تئاتر رومی، قلعه آنکارا، موزه فرهنگ، موزه هوانوردی، موزه نقاشی، شهربازی بزرگ آنکارا، موزه مردم شناسی، پارک جنگلی آتاتورک و مراکز خرید متنوع نام ببریم.