خانه » تور ها » تور لحظه آخری ترکیه » تور لحظه آخری استانبول

تور لحظه آخری استانبول

تور لحظه آخری استانبول از مهم ترین تورهای ترکیه به حساب می آید. در ادامه با تور استانبول ترکیه بیش تر آشنا خواهیم شد.

از شهر استانبول می توان به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگ‌ترین شهرهای کشور ترکیه نام برد. این شهر از جنبه های مختلف دارای اهمیت است. در حقیقت استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه به حساب می آید.
تور استانبول واژه ای آشنا برا دوست داران تورهای ترکیه است. هر ساله مسافران زیادی از نقاط مختلف جهان  این شهر زیبا و دیدنی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند و با انتخاب تور لحظه آخری استانبول به این منطقه تماشایی و کم نظیر می روند.  تور استانبول در میان ایرانی ها نیز طرفداران زیادی دارد و ایرانی های زیادی ترجیح می دهند اوقات فراغت خود را در استانبول بگذرانند.

موقعیت جغرافیایی استانبول

استانبول را می توان تنها شهر بزرگ جهان نامید که در دو قاره قرار گرفته است. زیرا شهر زیبای استانبول در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد و دو قاره آسیا و اروپا نیز به وسیله تنگه بسفر از هم جدا می‌ شود، به همین دلیل استانبول در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است.
اگر بخواهیم استانبول را از لحاظ رتبه بندی و اهمیت در جهان بررسی کنیم می توانیم بگوییم این  شهر توریستی و مهم در سال ۲۰۱۰ به عنوان  پایتخت فرهنگی اروپا  انتخاب شد. همچنین از لحاظ تعداد توریست ها نیز در رتبه سوم قرار دارد و سومین شهر توریستی جهان به حساب می آید.

طبق اسناد تاریخی و کشفیاتی که صورت گرفته موضوع سکونت  در شهر استانبول به دوره مفرغ  بر می گردد. این آثار در قسمت آسیایی استانبول در فکرتپه کشف شده است. همچنین بر اساس آثار کشف شده در کادیکوی می توان اثبات کرد که فنیقی ‌ها در این منطقه ساکن بودند.

با انتخاب تور لحظه آخری استانبول می توانید به این شهر زیبا سفر کنید و از علاوه بر جاذبه های تفریحی آن از آثار و جاذبه های تاریخی دیدن کنید.

نکاتی که قبل از سفر باید در مورد این تور بدانید این است که شهر استانبول دارای تابستان‌ هایی گرم و مرطوب و زمستان‌ هایی سرد و برفی است. همچنین فستیوالهای و نمایشگاه های بین المللی زیادی در زمینه هنر و فرهنگ در این شهر برگزار می شود که بیش تر در ماه های  ژوئن و جولای است. این جشنواره ها در بیش تر اوقات در مرکز فرهنگی آتاتورک اجرا می شوند و هنرمندان و افراد مشهور زیادی از سر تا سر دنیا در آن شرکت می کنند.

جاذبه های گردشگری تور استانبول

تور لحظه آخری استانبول دارای جاذبه های  گردشگری و توریستی بسیاری است که می توان آن ها را در گروه های مختلف مساجد،  کاخ ها، موزه ها، بازارها  و مراکز خرید قرار داد. نکته شایان ذکر این است که بیش تر این جاذبه ها در نزدیکی منطقه سلطان احمد قرار دارند. البته در مناطق بی اوغلو و تاکسیم نیز جاذبه های گردشگری زیادی به چشم می خورند که در نوع خود قابل توجه هستند.

از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول می توان به موزه ایا صوفیه اشاره کرد که نماد این شهر محسوب می شود؛ دیگر آثار توریستی و دیدنی تور استانبول شامل قصر توپکاپی، مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد، آب انبار باسیلیکا، برج گالاتا، کلیسای چورا استانبول، کاخ دلما بهجه، موزه باستان شناسی استانبول و … است.