خانه » تور ها » تور لحظه آخری ترکیه » تور لحظه آخری قونیه

تور لحظه آخری قونیه

تور قونیه یکی از تورهای مورد علاقه ایرانی ها است‌.

ایرانی های زیادی به دلیل وجود آرامگاه مولانا از میان تورهای مختلف ترکیه، تور لحظه آخری قونیه را انتخاب می کنند. شاید شما هم به فکر سفر به این شهر زیبا باشید، به همین دلیل بهتر است قبل از سفر به شهر قونیه اطلاعاتی درباره این شهر کسب کنید.

معرفی شهر قونیه

قونیه یکی از استان های کشور ترکیه است که مرکز آن شهر قونیه نام دارد. فاصله این  شهر با پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا حدود ۲۲۵ کیلومتر است.
به دلیل تاریخ طولانی این شهر و تاثیرات مهم تاریخی و باستانی که داشته، از شهر قونیه به عنوان پایتخت تمدن اسلامی یاد می کنند. در شهر تاریخی قونیه آثار و  یادگاری ‌های زیادی از دوران مهم مختلف تاریخی خصوصا سلجوقیان به جای مانده زیرا قونیه محل حکومت شانزده پادشاه سلجوقی بوده است. همچنین با توجه به اکتشافاتی که انجام شده حدود سه هزار سال قبل از میلاد نیز افرادی در این منطقه زندگی می کردند.  علاوه بر این ها، به جرات می توان گفت در حال حاضر وجود آرامگاه مولانا شاعر پارسی در این شهر باعث جذب توریست های و گردشگران زیادی از سر تا سر جهان به خصوص کشور ایران شده است و دوستداران ادبیات برای دیدن آرامگاه مولانا با تور لحظه آخری قونیه به این شهر زیبا و باستانی سفر می کنند و  رنگ و بوی مولانا را در گوشه گوشه این شهر از نزدیک می بینند. در حقیقت، در تور قونیه می توان ترکیب جالبی از ادبیات، عرفان و مذهب را مشاهده کرد.


نام قدیمی قونیه
در گذشته نام شهر قونیه،  ایکونیون  بود که کلمه ای یونانی بوده و معنای آن شمایل است. این نام به خاطر افسانه ای قدیمی بر این شهر گذاشته شده بود؛ بر اساس اساطیر یونان ؛  اژدهایی وجود داشتند که به این شهر حمله می کردند و زنان و دختران را می‌ کشتند. شخصی این اژدها را می کشد و مردم برای تشکر از او شمایل اش را در دروازه ی شهر قرار می دهند که همین موضوع باعث می شود، نام قدیمی این شهر ایکونیون یا همان شمایل باشد. بعد ها نام آن به قونیه تغییر یافت.

بهترین زمان سفر به شهر قونیه
آب و هوای شهر قونیه را می توان در ردیف آب و هوای  سرد و نیمه خشک قرار داد. این شهر دارای تابستان های نسبتا گرم با شب های سرد و زمستان های خیلی سردی است. با توجه به شرایط آب و هوایی آن و گرمای کم این شهر در تابستان‌نسبت به بقیه شهرها تور لحظه آخری قونیه را بهتر است در تابستان انتخاب کنید.

 

جاذبه های گردشگری قونیه

در تور لحظه آخری قونیه آثار و جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که باعث جذب گردشگران و مسافران زیادی به این تور زیبا و تاریخی می شود. هر ساله توریست های داخلی و خارجی از سر تا سر دنیا با هدف دیدن آثار تاریخی و مذهبی و تفریحی تور قونیه به این شهر تماشایی سفر می کنند. اگر بخواهیم به آثار و جاذبه های مهم و اصلی تور لحظه آخری قونیه اشاره کنیم، می توانیم از موارد زیر نام ببریم:

آرامگاه و موزه مولانا

مولانا جلال الدین محمد بلخی رومی عارف و شاعر معروف ایرانی بود که آرامگاه او در شهر قونیه ترکیه قرار دارد و باعث شهرت این شهر شده، همچنین موزه ای از یادگاری ها و آثار مولانا نیز در آنجا به نمایش گذاشته شده است که شامل دست نوشته های قدیمی، آلات موسیقی دوران رومی، قرآن های خطی، دست نوشته های قدیمی و آثار هنری سلجوقی می شود. از این مکان به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تور ترکیه و نماد تور قونیه یاد می کنند و سالیانه توریست های زیادی با هدف تماشای آرامگاه و موزه مولانا به این شهر سفر می کنند.

 

تپه علا الدین

بیش تر آثار موجود در تور قونیه مربوط به دوران سلجوقی می باشد که تپه علا الدین نیز از جمله آن هاست. این تپه، تپه ای مصنوعی است  که سازنده آن کیقباد سلطان سلجوقی  بود و در حال حاضر از آن به عنوان پارک استفاده می کنند و درست در وسط شهر قرار دارد.  شما می توانید در این تپه  دو جاذبه دیدنی را از نزدیک ببینید که شامل مسجد علاءالدین و بقایای کاخی قدیمی می شود.

موزه باستان شناسی

از دیگر جاذبه های باستانی و تاریخی و دیدنی تور لحظه آخری قونیه، موزه باستان شناسی این تور است. این موزه در سال ۱۹۶۲ افتتاح شد. در این موزه شما می توانید از نزدیک  آثار متعلق به دوره نوسنگی، عصر مفرغ قدیم، عصر مفرغ میانه، عصر آهن، یونان، روم و بیزانس را تماشا کنید. مسافران و گردشگران زیادی به خصوص توریست هایی که علاقه مند به اشیا تاریخی و باستانی هستند، به این موزه در شهر قونیه می روند و از نزدیک آثار باستانی متعلق به دوران مختلف تاریخی را تماشا می کنند.

موزه آنتوگرافی، تربت و مسجد شمس تبریزی، مسجد سلطان سلیم، موزه آتاترک، مسجد دارالفنون سلطان سلیم در قاره پینار،  شهر زیر زمینی مخفی، پارک ها و مراکز خرید از دیگر جاذبه ها و آثار گردشگری تور قونیه محسوب می شوند.