خانه » تور ها » تور لحظه آخری ترکیه » تور لحظه آخری وان

تور لحظه آخری وان

یکی از پر طرفدارترین تورهای کشور ترکیه، تور وان است.

تور لحظه آخری وان را به دلیل نزدیکی این شهر به ایران می توان از جمله تورهای مورد علاقه ایرانیان نام برد. این شهر هر ساله به دلیل  نزدیکی اش به مرز مشترک ایران و ترکیه، مسافران ایرانی بسیاری دارد.
یکی از مهم ترین علت مسافرت ایرانی ها به این شهر مرزی، خرید کردن است که حتی برخی ها چند بار در سال به این شهر مرزی و زیبا سفر می کنند تا خریدهای خود را در این شهر انجام دهند.

موقعیت جغرافیایی تور وان

شهر وان یک شهر کوچک و تقریبا کم جمعیت در کشور ترکیه است که در شرق این کشور بزرگ قرار دارد و مرکز استان وان به حساب می آید.
از جمله ویژگی های  شهر وان این است که نزدیک  مرز مشترک ایران و ترکیه قرار دارد. همچنین  بزرگترین دریاچه کشور ترکیه یعنی دریاچه وان نیز در این منطقه  قرار گرفته است.
تاریخ ساخت وان به زمانی بر می گردد که پادشاهی اورارتو در اطراف دریاچه وان شکل گرفت، پس از آن این منطقه به محل سکونت تبدیل شد و  قدمت آن در حدود   ۳۴۰۰ سال است. البته در آن زمان شهر وان شکوه و جلوه خاصی داشت اما در حال حاضر تبدیل به یک شهر ساده و کوچک شده است. با این حال اگر تور لحظه آخری وان را انتخاب کنید، خیلی زود متوجه می شوید که این شهر کوچک دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی است که می تواند سفری خاطره انگیز برای شما رقم بزند.

اگر بخواهیم به یک نکته جالب توجه درباره این شهر اشاره کنیم، نماد گربه می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. خیلی ها شهر وان را به خاطر گربه های این شهر می شناسند. در حقیقت گربه نماد این شهر به حساب می آید. اگر شما با تور لحظه آخری وان به این شهر سفر کنید بدون شک می توانید در اطراف خود گربه های سفید با چشمانی زیبا ببینید. گربه به حدی در این شهر موضوع مهمی است که در یکی از میدان های شهر وان می توانید تندیسی از گربه ببینید.

جاذبه های گردشگری  شهر وان

همان طور که در بالا به این نکته اشاره کردیم، شهر وان شهر کوچکی است اما جاذبه های گردشگری زیبایی در این تور وجود دارد که می تواند لحظات خوبی برای شما رقم بزند از جمله این جاذبه های گردشگری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قلعه وان :
یکی از زیباترین و تاریخی ترین جاذبه های گردشگری وان، قلعه باستانی و سنگی آن است که طبق تاریخ قدمت آن را حدود سی و سه هزار سال تخمین زده اند.  در حال حاضر   قلعه وان تبدیل  به موزه شده است و می توانید با انتخاب تور وان از این موزه زیبا دیدن کنید.

کتیبه خشایارشا :
از دیگر دیدنی های تور لحظه آخری وان، کتیبه خشایارشا است که به دستور داریوش بزرگ آن را ساخته اند. این کتیبه سه زبانه است و خشایار شاه کار ساخت این کتیبه را به پایان رسانده است.

دریاچه وان :
بزرگ ترین دریاچه کشور ترکیه، دریاچه وان نام دارد که در حاشیه شهر وان قرار گرفته است. این دریاچه حدود سه هزار و هفتصد و پنجاه و پنج کیلومتر وسعت دارد . از جمله مهم ترین ویژگی های دریاچه وان وجود ماهی هایی هست که در هیچ منطقه دیگر ترکیه وجود ندارند و تنها در این دریاچه می توانند زندگی کنند.

 

علاوه بر موارد ذکر شده، مرکز خرید وان ای وی ام و کلیسای واراگاوانک از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر هستند. البته در تور وان جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که ما در این جا به مهم ترین آن ها اشاره کردیم.