خانه » تور ها » تور لحظه آخری خاص » تور لحظه آخری قطب جنوب

تور لحظه آخری قطب جنوب

تور قطب جنوب را بدون شک می توان متفاوت ترین تور جهان نامید. در حقیقت تور لحظه آخری قطب جنوب، به دلیل ویژگی هایی که دارد، با تمام تورهای دیگر متفاوت است. سفر کردن با تور قطب جنوب با تمام سختی هایی که  دارد، می تواند برای هر توریست و گردشگری یک رویای شیرین باشد که در صورت تحقق آن تبدیل به بهترین خاطره گردشگری شان می شود. در ادامه با ویژگی های منحصر به فرد تور لحظه آخری قطب جنوب بیش تر آشنا می شویم.

معرفی تور قطب جنوب
هفتمین قاره روی کره زمین، قطب جنوب نام دارد که به سرزمین بی نهایت ها معروف است. در قطب جنوب که دورترین نقطه روی  زمین نیز به آن می گویند روزها و شب های بی پایان است.

این سرزمین یخی هیچ ساکن بومی ندارد و حدود نود درصد یخ های کره زمین در این قطب وجود دارد. البته با وجود این که قطب جنوب ساکن بومی ندارد اما حدو هزار تا چهار هزار نفر که اکثر آن ها محققان و دانشمندان هستند، در این قطب زندگی می کنند که بیش تر اهداف آن ها انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است. در زمستان ها به دلیل هوای بسیار سرد این منطقه، تعداد افراد ساکن در آن به حداقل می رسد.
همچنین، وسعت قطب جنوب نیز متغییر است و در زمستان ها به دلیل این که دریا یخ می زند، وسعت آن دو برابر وسعتش در تابستان است.

اهمیت قاره قطب جنوب به دلیل وجود گونه های جانوی و گیاهی بسیار خاص است که بسیاری از آن ها فقط در قطب جنوب قابل مشاهده اند و در هیچ جای دیگر یافت نمی شوند. از جمله این گونه ها می توان به گونه های مختلف پرنده ها، پنگوئن های امپراطور و پنگوئن جنتو ، فک های لئوپارد، نهنگ قطبی و فک های میگو خوار اشاره کرد که نیاز به حفاظت دارند تا نسل آن ها منقرض نشود.