خانه » تور ها » تور لحظه آخری داخلی » تور لحظه آخری مشهد

تور لحظه آخری مشهد

یکی از تورهای لحظه آخری داخلی که طرفداران زیادی دارد، تور لحظه آخری مشهد است.

مشهد مرکز استان خراسان رضوی یکی از قطب های گردشگری ایران به حساب می آید، در شمال شرق ایران قرار گرفته است و یکی از پر طرفدارترین تور لحظه آخری داخلی می باشد.

 تور لحظه آخری مشهد

این شهر مهم ترین شهر مذهبی ایران به حساب می آید و در تمام روزهای سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بی شماری است که بیش تر با هدف زیارت حضرت رضا علیه السلام به این شهر سفر می کنند.

تور مشهد

با تور لحظه آخری مشهد همراه باشید

موقعیت جغرافیایی و مکانی مشهد

شهر مشهد با کشورهای افغانستان و ترکمنستان مرز مشترک دارد.  این شهر دومین شهر بزرگ کشور ایران به حساب می آید؛ از نظر جمعیت نیز دومین شهر پرجمعیت ایران است و بیش از سه میلیون جمعیت دارد. فاصله این شهر تا پایتخت کشور یعنی استان تهران حدود ۸۹۷ کیلومتر برآورد شده است. طبق آمارها سالانه از طریق زمینی و هوایی بالغ بر بیست و هفت میلیون مسافر داخلی و دو میلیون مسافر خارجی به شهر مقدس و زیبا مشهد سفر می کنند.
نام این شهر به دلیل بارگاه امام رضا مشهد نامیده شده که به معنی شهود و جایگاه قبور ائمه است. اگر بخواهیم قدمت سکونت در مشهد را بررسی کنیم، بر اساس اکتشافاتی که در آن صورت گرفته، به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می گردد.  این شهر تاریخی در زمان حکومت افشاریان پایتخت ایران بود و  به دلیل قدمت طولانی که دارد، موزه ها و مکان های تاریخی زیادی در دل خود جای داده است که از مهم ترین آن ها می توان به آرامگاه فردوسی اشاره کرد.

از جمله مکان های گردشگری شهر مشهد می توان به مسجد گوهر شاد، مجموعه موزه های آستان قدس، پارک علمی پروفسر بازیما، خانه ملک، چالیدره، باغ وحش وکیل آباد، آرامگاه نادرشاه، سرزمین موج های آبی و بوستان ملت اشاره کرد.

تور لحظه آخری داخلی

جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری مشهد

در حقیقت، شهر مشهد پرطرفدارین مقصد گردشگری تور داخلی ایران است؛ بیش تر مسافرانی که  این شهر زیبا را برای سفر کردن انتخاب می کنند، به دلایلی مذهبی به سراغ این شهر می روند. اما نکته قابل توجه درباره شهر مشهد این است که علاوه بر بارگاه امام رضا علیه السلام، این شهر دارای مناطق گردشگری و تفریحی بسیاری می باشد که هر کدام از این مکان ها دارای ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی هستند و به همین دلیل تنها دلیل سفر  گردشگران و توریست های داخلی و خارجی به این شهر را نمی توان  دلایل مذهبی دانست.

از جمله مکان های گردشگری تور لحظه آخری مشهد می توان به مسجد گوهر شاد، مجتمع تجاری الماس شرق، مجموعه موزه های آستان قدس، پارک علمی پروفسر بازیما، خانه ملک، چالیدره، باغ وحش وکیل آباد، آرامگاه نادرشاه، سرزمین موج های آبی و بوستان ملت اشاره کرد.

در تور مشهد شما با توجه به علاقه مندی های خود می توانید از دیدنی های این شهر لذت ببرید. اگر بیش تر به پارک و فضا آزاد و  شهربازی علاقه دارید، در تور داخلی مشهد پارک های زیبا و دیدنی وجود دارد که می توانید لحظات شیرینی را در این مکان های زیبا رقم بزنید. .

تور داخلی مشهد

بزرگ ترین پارک مشهد که یکی از زیباترین پارک های ایران به حساب می آید پارک ملت مشهد است.  این پارک زیبا دارای فضای سبز، شهربازی و فضای ورزشی می باشد و زائران، مسافران و مردم بومی زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود به سراغ این پارک زیبا می روند.

علاوه بر پارک ملت، در تور لحظه آخری مشهد پارک ها و فضای سبزهای دیدنی دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن ها می توان از پارک کوهسنگی، پارک جنگلی وکیل آباد، پارک مینیاتوری، پارک پردیس قائم و پارک جنگلی طرق نام برد.

تور ارزان مشهد

همچنین اگر طرفدار مکان های تاریخی هستید، می توانید در شهر زیبا مشهد به سراغ آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادر شاه و گنبد خشتی بروید و یا سری به موزه های این شهر  مثل موزه مرکزی آستان قدس رضوی، موزه بزرگ خراسان رضوی، موزه علوم و زمین مشهد، موزه فردوسی مشهد، موزه آرامگاه نادری مشهد و موزه علوم و تاریخ طبیعی خراسان بزنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای شهر مقدس مشهد کلیک کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازات

User Rating: ۵ ( ۱ votes)