خانه » تور ها » تور لحظه آخری قبرس » تور لحظه آخری قبرس جنوبی

تور لحظه آخری قبرس جنوبی

تور قبرس جنوبی که در بخش یونانی نشین جزیره قبرس قرار گرفته، یکی از تورهای زیبا و تماشایی جهان محسوب می شود. هر ساله توریست های زیادی با خرید تور لحظه آخری قبرس جنوبی به آن سفر می کنند و از زیبایی های منحصر به فرد آن لذت می برند. تور قبرس جنوبی نیز مثل تور قبرس شمالی زیبایی های خاص خودش را دارد. در ادامه بیش تر با تور لحظه آخری قبرس جنوبی آشنا خواهیم شد.

آشنایی با تور لحظه آخری قبرس جنوبی

جمهوری قبرس جزیره ای بسیار زیبا و تماشایی در شرق دریای مدیترانه است که نیکوزیا پایتخت آن محسوب می شود. قبرس در حدود چند سال پیش به دو قسمت تقسیم شد که به قسمت ترک نشین آن قبرس شمالی می گویند و تور قبرس جنوبی نیز شامل قسمت جنوبی جزیره قبرس می باشد که یونانی نشین است و فرهنگ و زبان آن تحت تاثیر فرهنگ و زبان یونانیان است‌. برخلاف قسمت شمالی قبرس که بیش تر آن ها ترک و مسلمان هستند، قبرس جنوبی شامل یونانی ها و مذهب ارتودوکس می شود.
در مورد جمعیت ساکن در  قبرس جنوبی هم بهتر است بدانید این منطقه جمعیت زیادی ندارد. جمعیت کل جزیره قبرس حدود یک میلیون و صد هزار نفر می باشد که حدود هشتصد و چهل هزار نفر در قبرس جنوبی زندگی می کنند و بقیه در قبرس شمالی ساکن هستد.

اگر قصد دارید یک سفر فراموش نشدنی و رویایی برای خود  رقم بزنید، جزیره قبرس می تواند بهترین انتخاب باشد . این جزیره که بعد از جزیره ساردنی و سیسل پهناورترین جزیره در دریای مدیترانه است هم در تور قبرس شمالی و هم در قبرس جنوبی زیبایی های چشم گیری دارد که می تواند سفری متفاوت برای شما رقم بخورد.

تاریخچه قبرس جنوبی

جمهوری قبرس دارای تاریخ پرباری است و حوادث تاریخی زیادی از سر گذرانده است. این سال ها در طول تاریخ شاهد حکم رانی حاکمان مختلفی بوده  و مورد حمله و اشغال امپراطوری های زیادی از جمله ایرانی ها، آشوری ها، عثمانی ها، یونانی ها و اعراب قرار گرفته است.
در حدود سال ۱۹۶۶ این منطقه بالاخره توانست، استقلال خود را به دست بیاورد و چند سال بعد به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شد.
هر ساله مسافران زیادی با اهداف مختلف از جمله گردش، گذراندن اوقات فراغت و دیدنی زیبایی ها و شگفتی این منطقه تور قبرس جنوبی را انتخاب می کنند و از نزدیک به تماشای شگفتی های این جزیره در قسمت شمالی و اروپایی آن می نشینند. در ادامه با جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری قبرس جنوبی بیش تر اشنا می شویم.