خانه » تور ها » تور لحظه آخری هند » تور لحظه آخری دهلی

تور لحظه آخری دهلی

تور دهلی یکی از  جذاب ترین و مهم ترین تورهای،  کشور هندوستان به حساب می آید که ترکیبی از شهری مدرنیته و تاریخی است. در میان تورهای هند، تور لحظه آخری دهلی طرفداران زیادی دارد و هر ساله مسافران زیادی را جذب خود می کند که با هدف گذراندن اوقات فراغت، لذت بردن از جاذبه های تاریخی، تفریحی و توریستی دهلی یا شرکت در فستیوال ها و جشنواره های مختلف با انتخاب تور لحظه آخری دهلی، به این شهر سفر می کنند. در ادامه به معرفی کلان شهر دهلی می پرداریم تا اگر قصد دارید تور لحظه آخری دهلی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید بیش تر با این تور و خصوصیات آن آشنا شوید.

 

آشنایی با تور لحظه آخری دهلی

تور دهلی که در حال حاضر یکی از بزرگ ترین و مهم ترین تورهای آسیا و جهان به حساب می آید، یکی از کلان شهر های هند است که شهر دهلی نو پایتخت این کشور نیز بخشی از کلان شهر هند محسوب می شود. این منطقه توریستی با جمعیتی بالای بیست میلیون نفر از جمله پر جمعیت ترین شهرهای جهان به حساب می آید که به دلیل ویژگی های خاص و جالب توجه اش هر ساله توریست ها و مسافران زیادی از سر تا سر جهان و قاره های مختلف به خود جذب می کند.
شهر دهلی در ساحل غربی رود جمنا و در  قسمت مرکزی شمالی هندی واقع شده است و دارای قدمت طولانی و جاذبه های تاریخی، گردشگری و تفریحی فراوانی می باشد. طبق اسناد تاریخی، دهلی قدمتی بالغ بر پنج هزار سال دارد که در کنار شهرهای دمشق و بنارس جزو قدیمی‌ترین و تاریخی ترین شهرهای جهان قرار گرفته است.

نکته قابل توجه درباره دهلی این است که  این شهر در طول تاریخ بارها تغییر و تحولات زیادی از سر گذرانده و تا به حال حدود  یازده بار ویران شده و مجدد آن را ساختند. همچنین این منطقه قدیمی ترین منطقه ای مسکونی جهان است که از قدیم تا کنون همیشه ساکن داشته است.
در حال حاضر، تور دهلی مقصد گردشگران زیادی است که دوست دارند این شهر تاریخی و کهن را که ترکیبی از مدرنیته و باستان و فرهنگ ها و قوم های مختلف است، از نزدیک ببینند.

 

جاذبه های گردشگری تور دهلی

در تور دهلی جاذبه ها و آثار گردشگری،مذهبی، تفریحی و تاریخی زیادی وجود دارد که باعث می شود سفری خاطره انگیز برای توریست های این تور رقم بخورد.

از جمله مهم ترین آثار و جاذبه گردشگری و توریستی تور لحظه آخری دهلی می توان به مکان های تفریحی و مذهبی اشاره کرد. توریست های زیادی به خاطر اماکن مذهبی و تاریخی دهلی به این شهر جذاب سفر می کنند.

از جمله مهم ترین مکان های تاریخی این تور می توان از لال قلعه یا قلعه سرخ نام برد. لال در زبان هندی به معنی قرمز می باشد و این مکان رویایی و تماشایی توریست های زیادی را جذب خود می کند و شهرت جهانی دارد. پنجمین امپراتور مغول یعنی شاه جهان این مکان تاریخی و زیبا را احداث کرده است. این قلعه که شکل هشت ضلعی نامنظم دارد، در کنار رود یامونا قرار گرفته است و دیوارهایی با سنگ های زیبای قرمز رنگ دارد.

مجموعه قطب ماریک یکی دیگر از جاذبه های این شهر زیبا و دیدنی است که هم یک مکان تاریخی است که در میراث چهانی یونسکو به ثبت رسیده و هم مکان بسیار مناسبی برای گردش و پیک نیک به شمار می رود.

از دیگر جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری دهلی می توان به بقعه هیومایان، قطب منار ، دروازه آلای، بقعه معروف امام زمان، مسجد جامع، ساختمان مجلس، طاق نصرت، دروازه هند وراج پات اشاره کرد.

علاوه بر این ها، در تور دهلی موزه های دیدنی و مهمی نیز وجود دارد که گردشگران زیادی جذب خود می کنند و یکی از مهم ترین عوامل جذب توریست به این شهر به حساب می آیند. از جمله مهم ترین آن ها، موزه هنری نادر و یک موزه اختصاصی دیگر است که شاامل آثار هنری معاصر و مدرن هستند.

همچنین در شهر دهلی پارک ها و باغ های تماشایی و زیبایی وجود دارد که می توانید اوقات فراغت خود را در این مکان های عمومی بگذرانید.