خانه » تور ها » تور لحظه آخری هند » تور لحظه آخری گوا

تور لحظه آخری گوا

تور گوا از محبوب ترین نقاط گردشگری جهان است که در تور هند قرار دارد و هر ساله مسافران و توریست های زیادی را از نقاط مختلف جهان و با تور لحظه آخری گوا جذب زیبایی های خود می کند. ایالت گوا که به عنوان یک ایالت رسمی در سال ۱۹۸۷ معرفی شد، دارای آثار و جاذبه های گردشگری فراوانی است که بسیار مورد توجه توریست ها قرار می گیرد و سفری فراموش  نشدنی برای آن ها رقم می خورد. اگر شما هم قصد انتخاب تور لحظه آخری گوا را دارید و می خواهید یک سفر رویایی تجربه کنید،  بهتر است قبل از سفر بیش تر با این تور آشنا شوید.

آشنایی با تور گوا

تور لحظه آخری گوا  یکی از ایالت های غربب کشور هند است و در سواحل دریای عرب قرار دارد. این ایالت با ایالت ماهاراشترا از سمت شمال و با ایالت کاراناتاکا از سمت جنوب و شرق همسایه است و از طرف غرب نیز کاملا ساحلی می باشد.

از جمله مهم ترین ویژگی های تور لحظه آخری گوا می توان به این مورد اشاره کرد که  در این شهر تعداد زیادی آثار تاریخی و کهن وجود دارد.  از جمله این آثار کلیساها، میدان های تاریخی و بناهایی به سبک باروک هستند که  توسط پرتغالی ها ساخته شده اند. این آثار تاریخی بسیار زیبا هستند و باعث زیبا تر شدن ایالت گوا شده اند.


ایالت گوا دارای شهرهای متعددی است که از جمله آن ها می توان  شهر پانجی، واسکو و ماداگون اشاره کرد. در گذشته مرکز ایالت گوا یک روستا در کنار رودخانه بود که دو قرن قبل گوای جدید ایجاد شده و جایگزین گوای قدیمی شد و در سال ۱۹۸۷ بعد از این که ایالت قوا به عنوان ایالت رسمی معرفی گردید، شهر پانجی به عنوان مرکز این ایالت انتخاب شد.

گوا دارای شهرهای متعددی است که با وجود این که پانجی مرکز آن به شمار می رود، اما واسکو داگا که در جنوب گوا قرار گرفته، بزرگ ترین شهر این ایالت است. مارگائو، ماپوسا، مورموگائو و پوندا دیگر شهرهای ایالت گوا هستند.

علاوه بر این ها، ایالت گوا مساحتی در حدود سه هزار و هفتصد و بیست کیلومتر مربع دارد و از آن به عنوان یکی از کوچک ترین ایالت های هند یاد می کنند.

 

جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری گوا

تور گوا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری تور هند محسوب می شود و دارای آثار و جاذبه های فراوانی است. بیش تر توریست های دنیا، تور گوا را با کشتزارهای برنج ، تپه های سر سبز و زیبا، رودهای روان، نخل های بلند و فراوان و سواحل بسیار تماشایی و پهناور با تفریحات ساحلی می شناسند. این ایالت که به دلیل حکومت طولانی پرتغالی ها در این منطقه در همه محله هایش دارای فرهنگ خاصی است، هر ساله میزبان گردشگران و توریست های فراوانی از نقاط مختلف جهان است. در ادامه به معرفی مهم ترین جاذبه و آثار گردشگری و توریستی این منطقه می پردازیم.

 

قلعه آلورنا

یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری تور گوا، قلعه آلورنا است که در اوایل قرن هفدهم ساخته شده و بارها مورد حمله و تاخت و تاز قرار گرفته است. توریست ها علاقه زیادی به فراز برج های این قلعه دارند زیرا از آن نقطه می توان چشم انداز فوق العاده ای را تماشا کرد. این اثر تاریخی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری تور گوا است که ۳۰ کیلومتر با شهر تاریخب ماپوسا فاصله دارد.

 

سواحل گوا

سواحل گوا شهرت به دلیل زیبایی های فریبنده شان و تفریحات و امکانات خوبی که در این سوحل ایجاد شده، شهرت جهانی دارند. از مهم ترین سواحل گوا می توان به ساحل باگا، ساحل کاندولیم، ساحل کالانگوت، ساحل سینکوئریم، ساحل واگاتور، ساحل آنجونا، ساحل آرمبول و ساحل مارجیم اشاره کرد. هر کدام از این سواحل ویژگی های منحصر به فردی از جمله داشتن محیط آرام، تفریحات مناسب، اقامت گاه های زیبا، غذاهای لذیذ و بی نظیر و صخره های خاص دارند و محیطی فوق العاده برای تفریح هستند.

علاوه بر این سواحل زیبا تور لحظه آخری گوا دارای جاذبه ها و آثار گردشگری، تاریخی دیگری نیز است که از جمله مهم ترین آن ها می توان از غارهای آلوارم، دژ آگوادا، دژ چاپورا و موزه اجداد گوا نام برد.