خانه » تور ها » تور لحظه آخری گرجستان » تور لحظه آخری تفلیس

تور لحظه آخری تفلیس

تور تفلیس یکی از بهترین تورهای گرجستان و جهان است. تور لحظه آخری تفلیس به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و جالبی که دارد، هر ساله مسافران و گردشگران زیادی را جذب خود می کند و به دلیل موقعیت جغرافیایی و مناسب بودن هزینه های این تور، تور لحظه آخری تفلیس را می توان  در ردیف تورهای پرطرفدار و پر گردشگر قرار داد. اگر دوست دارید به شهری بدون تعصبات مذهبی سفر کنید و یک سفر آرام  داشته باشید، تور تفلیس می تواند یک انتخاب خوب باشد چون در این شهر  مسجد و کلیسا کنار هم قرار دارد و مردم تعصبات خاص مذهبی ندارند.  همچنین تور تفلیس دارای مردی خونگرم و مهمان نواز است و هزینه های سفر نیز نسبت به دیگر تورها ارزان تر می باشد . در ادامه بیش تر با تور لحظه آخری تفلیس آشنا خواهیم شد.


آشنایی با موقعیت جغرافیایی تور تفلیس

شهر تفلیس پایتخت تور گرجستان است و در جنوب شرق قاره سر سبز اروپا قرار دارد. در گذشته این شهر دارای ارزش زیادی بود چون به دلیل موقعیت مکانی خوبی که داشت، شرق و غرب جهان را به هم دیگر متصل می کرد. در حال حاضر نیز این شهر دارای  موقعیت خوبی است و به عنوان مسیر اتصال دهنده قاره اروپا و آسیا محسوب می شود و همچنین برای انرژی جهان و پروژه‌های بازرگانی مکان مهمی محسوب می شود.

 

ویژگی های تور تفلیس
اگر با تور گرجستان به شهر تفلیس پایتخت زیبا این کشور سفر کنید، با دیدن ترکیب جالب این شهر شگفت زده می شوید. این شهر ترکیبی از مدرنیته و معماری قدیمی است و  مناطق گردشگری و تاریخی فراوانی در این شهر می توانیم از نزدیک مشاهده کنید.

شهر تاریخی تفلیس قدمتی طولانی دارد و از آن به عنوان پایتخت تاریخی و باشکوه کشور گرجستان یاد می کنند. درباره شهر تفلیس افسانه های زیادی وجود دارد. یکی از این افسانه درباره بنا شدن این شهر در اوایل قرن پنجم است.  طبق روایات تاریخب، شاه واختانگ اول با شاهین خود مشغول شکار در جنگل بود. شاهین پادشاه به یک قرقاول چند بار حمله کرد و هر دو سقوط کردند‌ و به داخل چشمه های آب داغ کوهستان افتادند. پادشاه تحت تاثیر این محیط قرار گرفته و دستور داد درختان جنگل را قطع کنند و شهری آنجا بنا سازنند. به این ترتیب شهر تفلیس اولیه ساخته شد. در حال حاضر تفلیس پیشرفت های زیادی داشته و یکی از شهرها و پایتخت های مهم به شمار می رود. هنوز هم اگر در خیابان های شهر تفلیس راه بروید، می توانید معماری های قرون قبلی را در ساختمان های آن مشاهده کنید.
علاوه بر این ها جمعیت شهر تاریخی و زیبا تفلیس حدود یک و نیم میلیون نفر است.

آثار و جاذبه های تور تفلیس

در تور لجظه آخری تفلیس، آثار و جاذبه های طبیعی و گردشگری و تاریخی بی شماری وجود دارد که  مهم ترین عامل جذب گردشگر به این تور هستند. از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کلیسای اسمیندا سامبا

از مهم ترین  جاذبه های گردشگری تور تفلیس که از آن به عنوان نماد تفلیس یاد می کنند، کلیسای اسمیندا سامبا است که از جمله بزرگ ترین کلیساهای جهان به حساب می آید. گنبد این کلیسای زیبا که ساخت آن در سال ۲۰۰۴ ساخت آن به پایان رسید از همه جای شهر قابل مشاهده است. معماری مدرن این کلیسا باعث شده تا از زیباترین بناهای جهان باشد.

کلیسای سیونی

کلیسای سیونی که از جمله پر بازدیدترین کلیساهای شهر تفلیس است برخلاف کلیسای اسمیندا سامبا قدمتی طولانی دارد و تقریبا ده هزار سال پیش ساخته شده است.

قلعه ناریکا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تور لحظه آخری تفلیس قلعه ناریکا است که در بالای کوه های تفلیس قرار دارد.

باغ های بوتانیکال و موزه ملی گرجستان از دیگر جاذبه های گردشگری تور تفلیس هستند.